2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΑΛΑΚΟΠΗΣ

Ο ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΕΠΕΤΕΙΟΥ ΤΗΣ 17ης ΝΟΕΜΒΡΗ 2008

Τη Δευτέρα 17 Νοεμβρίου 2008 το σχολείο μας τίμησε την εξέγερση των φοιτητών στο Πολυτεχνείο το 1973. Δεσπόζουσα θέση στην εκδήλωση είχε η παρουσίαση των γεγονότων με συνδυασμό οπτικοακουστικών ντοκουμέντων που προβλήθηκαν σε γιγαντοοθόνη, ενώ ταυτόχρονα ομάδα μαθητών της Γ' τάξης παρουσίαζε δραματοποιημένα κατάλληλα κείμενα.

Την επιμέλεια και διοργάνωση της γιορτής ανέλαβε η Γ΄ τάξη του σχολείου μας με υπεύθυνες τις φιλολόγους Κες Καττιρτζιή Γιαννούλα και Περδικά Ευαγγελία.

Τα κείμενα έγραψαν οι Ματζιάρη Μαρία, Μακρολειβαδίτη Εύη, Κανελλοπούλου Άρτεμις και Ακριτίδου Πηνελόπη, ενώ τα παρουσίασαν οι Χατζηδημητριάδου Αγγελική, Νικολακούδη Κική, Γαβριηλίδης Χρήστος, Γιαννιώτης Δημήτρης, Ζαχαρούδη Μαρίνα και Ερμίδου Μαραγαρίτα.

Στην ορχήστρα - χορωδία συμμετείχαν οι Κούκος Πέτρος, Γεωργιάδης Αλέξανδρος, Μακρολειβαδίτη Εύη, Κανελλοπούλου Άρτεμις, Ακριτίδου Πηνελόπη, Καλαφατίδου Μαρία και Τζιρμάκης Ιάσων.

Στο χειρισμό του Η/Υ ήταν ο Μαρμαράς Ρωμύλος.