Ο ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΕΠΕΤΕΙΟΥ ΤΗΣ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ 2011

Την Πέμπτη 24 Μαρτίου 2011 παρακολουθήσαμε στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας την εκδήλωση με αφορμή την εθνική επέτειο της 25ης Μαρτίου. Παρουσιαστές ήταν οι μαθητές της Γ' τάξης Παπαστεργίου Ραφαήλ και Αδάμ Λήδα.

Στη διάρκεια της γιορτής αναγνώστηκε το Χρονικό, αναγνώσθηκαν διάφορα αποσπάσματα σχετικά με την επανάσταση του 1821, ενώ η χορωδία ζωντάνεψε την εκδήλωση με τα τραγούδια της. Στο τέλος παρουσιάστηκε η «Φιλοθέη», ένα θεατρικό στο οποίο συμμετείχαν μαθητές της Β' και Γ' τάξης.

Ήταν μια ευχάριστη γιορτή που μας θύμισε παράλληλα τις θυσίες των προγόνων μας για την ελευθερία. Ευχαριστούμε τον κο Μουρατίδη Παρασκευά και τις καθηγήτριες: Σεβαστίδου Ελένη κα. Ελευθεριάδου Μαρία που είχαν την επιμέλεια της διοργάνωσης της γιορτής καθώς και τον  κ. Παληογιάννη Αθανάσιο που μας παραχώρησε τα κοστούμια για το θεατρικό.

Αδάμ Λήδα, Γ΄ τάξη

Το πρόγραμμα της εκδήλωσης