Ο ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΕΠΕΤΕΙΟΥ ΤΗΣ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2010

Τη Δευτέρα 25 Οκτωβρίου 2010 πραγματοποιήθηκε στο χώρο εκδηλώσεων του σχολείου μας ο εορτασμός της επετείου απελευθέρωσης της Θεσσαλονίκης, καθώς και της επετείου του «ΟΧΙ» της 28ης Οκτώβρη 1940. Την εκδήλωση παρακολούθησαν το σύνολο των καθηγητών και μαθητών του σχολείου μας και πολλοί γονείς. Υπεύθυνες της εκδήλωσης ήταν οι καθηγήτριες Κες Λαλίνη Χαριτωμένη και Περδικά Ευαγγελία. Υπεύθυνη της χορωδίας ήταν η καθηγήτρια της Μουσικής Κα Σεβαστίδου Ελένη.

Η εκδήλωση ξεκίνησε με την παράδοση της σημαίας από τη Διευθύντρια κ. Ταλιγκάρου Αγελική στη νέα σημαιοφόρο Κισσούδη Φωτεινή, με παραστάτες την Τσιοτρίδου Δέσποινα και τη Σπανού Παναγιώτα-Σουλτάνα (από την Γ' τάξη), τον Αθανασιάδη Αθανάσιο και την Λιτσαρδάκη Ελεάνα (από την Β' τάξη) και τον Αποστόλου Γεώργιο (από την Α' τάξη).

ΤΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ

ΒΡΑΒΕΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΙΑ ΠΡΟΟΔΟΥ